אודות הגלריה

מאז נפתחו שערי הגלריה לראשונה בשנת 2017, היא מהווה במה ובית ליוצרים.ות בתחומי האוּמנויות והעיצוב וכן מציעה מרחב להתנסוּת ולדיון אודות מהות החומר ומקום פעולת הקראפט המסורתית והעכשווית. מקימיה בפועל הם עדי שבתאי פפו, המנהלת את העמותה כיום, וניר הרמט, האוצר הראשי בשנים 2017-2019. בספטמבר 2020 מונתה מירב רהט לתפקיד האוצרת הראשית של הגלריה.

הגלריה ממוקמת באזור שוקק החיים לצד קריית המלאכה בו מרוכזות גלריות רבות וחללי עבודה, ומהווה נקודת מפגש בין יוצרים בתחומי האוּמנויות לבין קהל מקצועי וקהל רחב הפוקד את האזור. בגלריה מתקיימות תערוכות יחיד, תערוכות קבוצתיות, תערוכות שנתיות של אמני העמותה, מפגשי אמן, הרצאות ואירועי תוכן, במטרה להעשיר את החשיפה ליצירה בתחומי החומר והקראפט.

כניסתה של רהט בספטמבר 2020 לתפקיד האוצרת הראשית של הגלריה נועדה לחבר היסטוריות מקומיות ומעצבים וותיקים להווה בועט ויוצרים צעירים; להנכיח חשיבה רב תחומית סביב סוגיות של תרבות חומרית ומהותו של חומר; ולהפוך את הגלריה נקודת מוצא לדיון חוויתי ותכני שמרחיב את אופן ההתבוננות על יצירה עכשווית ועל הדיאלוג התרבותי בין עבר-הווה-עתיד, בין מסורת לטכנולוגיה, ובין המקום בו פועל היוצר לפעולת היצירה.

תערוכות עבר