קבוצתית | אוצרת: טליה טוקטלי

אברהם קריצמן

אלון גיל

יאיר טלמור

ליזבת ביגר

מרתה ריגר

עדה יואלס

עדנה אוליבר פרידמן

רן סלפק

רעות טרוים

רעות רבוח

שחף פרדילילו

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בצלאל

קבוצתית כשם תערוכה, עושה אבחנה בין תערוכה  בה מוצגות  יצירות של אמן אחד לבין תערוכה כמו זו,  אשר מוצגות בה יצירות של אמניות ואמנים שונים. עמדת פתיחה זו  מאפשרת אופנים שונים של חווית התבוננות שונה .

שהות. קחו לעצמכם רגע  כדי להרגיש את המעבר מאווירת הרחוב אל תוך חלל הגלריה.  ניתן להתחיל בשיטוט סתמי שאיננו סתמי כלל וכלל . הניחו לגוף להנחות אתכם בחלל התערוכה; כווצו את העיניים עד לכדי טשטוש הראיה; עוררו את החושים האחרים.  ניסוי שכזה עשוי לחשוף  תדר סמוי  המשייט בין העצמים  בחלל הגלריה. חומר סמוי המכיל הד של חומרים, תגובות לצבעים ועוצמות משתנות של אור מצוי בחלל. כל אחת מהיצירות  השונות זו מזו משליכה הלאה ממנה משהו מעצמיותה המתאסף להיות תדר אנונימי המשתנה מרגע לרגע. התערוכה – כחלל תצוגה קבוצתית – מנסה לייצר חוויה מעוררת סקרנות .

בתערוכה  משתתפים 11 אמנים ואמניות וקבוצת סטודנטים. היצירות המוצגות בחלל הגלריה  עשויות  מחומרים שונים . בחירת חומר עשויה לרמוז על משמעויות סמנטיות ותרבותיות, כגון 'זכוכית',  המעלה תכונות של שקיפות ושבר.  'זכוכית' גם  משמשת כחומר ביצירות המוצגות בתערוכה.  פעולה הצמודה  לשם החומר, כמו 'רישום בזכוכית', עשויה ליצור/יוצרת ריבוד משמעויות .  חומר קרמי משמש ליצירה באמצעות מגע ישיר וחופשי; יוצרים אתו באמצעות האבניים;  ניתן  להשתמש בו כחומר יציקה לתבניות. הטכנולוגיות הדיגיטליות אף מאפשרת שימוש בחומר קרמי דרך מדפסות תלת-ממד.   על הקירות  יצירות מחומר קרמי – רישום על חומר, ציור על חומר, הדפס על ניר בשיתוף פורצלן.

התרחקות מן המיון המקובל בין מדיום למדיום, בין חומר אחד למשנהו יוצר חוויה בין תחומית המבקשת להעשיר השיח האמנותי-תרבותי.

אוצרת: טליה טוקטלי

משתתפים:

אברהם קריצמן, אלון גיל, יאיר טלמור, ליזבת ביגר, מרתה ריגר, עדה יואלס, עדנה אוליבר פרידמן, רן סלפק, רעות טרוים, רעות רבוח, שחף פרדילילו, סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בצלאל

לקריאה נוספת

תערוכות עבר

אודות העמותה

גלריית BY.5

כתב עת 1280

אמני העמותה

הרשמו לעמותהצרו קשר