סבך, Brushwood | אסתי דרור חיות, אוצרת: דניאלה צדקה-כהן

סבך, Brushwood, תערוכת יחיד חדשה לאסתי דרור-חיות בגלריה B.Y5

אוצרות: דניאלה צדקה-כהן

9.2.23 עד 4.3.23

עבודותיה של אסתי דרורי חיות בתערוכה ״סבך״ עשויות חומרים אורגניים ואובייקטים קיימים עמוסים שכבות של חומרים. בתערוכה, חוקרת דרורי חיות את המסע ביער ששורשיו נעוצים בקריאת אגדות בילדותה. מקום אליו היא בורחת במישור הפיזי ובמישור הרוחני, איזור ביניים בו מתקיימים שני נרטיבים מקבילים של ה״יער״ ; מקום מופלא בו הפנטזיה מתעוררת לחיים. "יער שני", אותו היא מתארת כמקום בלתי חדיר, בו הצללים ויצורי האופל הופכים לשליטי הממלכה.

היא מלקטת פריטים מסביבתה ומתנסה בטכניקות חדשות של פיסול הנפרשים בחלל הגלריה כמעין בתי גידול שונים. הצבת התערוכה בחלל הגלריה חוזרת אל ה״יער״ כמערכת אורגנית מסועפת שעובדת בשיתוף עם העצים המאכלסים אותו, מהשורש ועד לצמרתו.

ה״יער״ הוא לבירינט מפותל, הוא טבול במאגיה וטעון בסימבוליזם. הוא אזור מורכב, פרוע שהאורגניזם בו לא סדור.  היער הוא ״על-מקום״, מקום לברוח אליו ולברוח ממנו – מרחב דמיוני שהוא לולאה אינסופית של עצמו.

התערוכה מנכיחה את הקשר הקוסמי של הקרקע לבין הסחרור המטא-פיזי של "היער" ומותחת את הגבולות בין מציאות לדמיון. העבודות המוצגות בתערוכה: סדרת ציורים בהן היא שותלת דימויים אותם היא צילמה ביערות שונים ברחבי העולם, לוכדי חלומות מדומיינים הנראים מתרבויות עתיקות, פטריות, בית רדוף מקיא את תכולתו של עצמו קופסאות אשליה, כל אלו ניזונים מקסמו של היער הסבוך שיוצרת האמנית.

 

בר יוחאי 5, תל אביב.

פתיחה: יום חמישי, ה-9.2.23, 19:00
נעילה ושיח גלריה: יום שבת, ה-4.3.23 – שיח גלריה :12:00, נעילה: 14:00.

 

לקריאה נוספת

תערוכות עבר

אודות העמותה

גלריית BY.5

כתב עת 1280

אמני העמותה

הרשמו לעמותהצרו קשר