חלומות | תערוכה קבוצתית, אוצר: ניר הרמט

אוצר: ניר הרמט
אחיה כנה, אליה לוי, בתיה אייכנהולץ, גילית לוין רונן, דינה בליך, דן שומרוני, הדס בן חיים, זהבה אדלסבורג,
יהודית הנדלזלץ, מיכל איתיאל סנדלר, מיכל הופרט, נעמה בוגדנובסקי, סיון שפנר, עינת כהן, עירית שר, ענת בראל,
צילה גולדשטיין, רחי שמיר, רחלי רוטמן גרג'י, רעות רבוח, שמאי גיבש, תאיר פרנס, תרצה ולנטיין

התערוכה עוסקת בחלומות ובחלומות בהקיץ על היבטיהם השונים. היא מבקשת להציג בליל של חלומות, מעברים בין מצבי תודעה, נושאים ודרכי ביטוי שיכולים להתרחש בתת המודע ובמעמקים של הנפש דרך ביטויים בעשייה בחומר.

היצירה והחלום מהווים מעין מגרש משחקים המתקיים על קו התפר שבין מציאות לדמיון, לילה ויום, עולם פנימי וחיצוני, רגש ושכל, יצרים, תשוקות ופחדים.

זהו אזור דמדומים המתקיים רגע לפני שאנו נרדמים לבין מציאות מוכרת אך מרובדת, שכבתית ואסוציאטיבית. המסע שהתערוכה מציעה מתחיל בקונקרטי, ב"מציאותי" ונע אל מרחבים מופשטים ורגשיים: אל שברי משפטים, אל ייצור מרחב לעיבוד, למשחק, להכלה ולהסמלה שבין מצבי התודעה. זהו עולם אשר מצד אחד מוכר ושגור ומן הצד השני מבעבע, רוחש, מעלה שאלות על הבנאליה, על מה שאנחנו בוחרים לראות או לא לראות. הפחדים שלנו, המאוויים שלנו ומרחבי המחייה שלנו מרחפים ומתמזגים אלו באלו ומציעים תמונת חיים, עולמות אפשריים של התרחשות, של בחירה ושל גורל.

העבודות בתערוכה מתחילות מעוגן מציאותי, כזה שרגליו נטועות בעולם מוכר. משם, הן עוברות תהליך הפשטה אשר פורם את המבט, מערבב את החומר לכדי פנטזיה. זיכרון ושכחה, המודע והתת מודע מתערבלים ומתמזגים זה בזה, מיטשטשים, נספגים זה בזה, מחלחלים גם אל הרטינה של הצופה, אשר מוזמן להכנס אל "מעבר לזמן" של העבודות.

אוצר: ניר הרמט

משתתפים:

אחיה כנה, אליה לוי, בתיה אייכנהולץ, גילית לוין רונן, דינה בליך, דן שומרוני, הדס בן חיים, זהבה אדלסבורג, יהודית הנדלזלץ, מיכל איתיאל סנדלר, מיכל הופרט, נעמה בוגדנובסקי, סיון שפנר, עינת כהן, עירית שר, ענת בראל, צילה גולדשטיין, רחי שמיר, רחלי רוטמן גרג'י, רעות רבוח, שמאי גיבש, תאיר פרנס, תרצה ולנטיין
לקריאה נוספת

תערוכות עבר

אודות העמותה

גלריית BY.5

כתב עת 1280

אמני העמותה

הרשמו לעמותהצרו קשר