"אִם פַּעַם אַחַת" שעת דפדוף ונעילת תערוכה

שמחות להזמניכם.ן לשעת דפדוף ולנעילת התערוכה אִם פַּעַם אַחַת.

בספטמבר 2017 יצאה אפרת גל-נור למסע בעקבות ספרו של עמוס קינן "הדרך לעין חרוד".

את שכבות הדרך – המחשבות, המפגשים, הדיאלוגים וקצת מתוך אחורי הקלעים של העשייה, היא אספה לספר אמנית יפיפה ומרתק: "המסע לעין חרוד – מסע עכשווי". ספר זה, כמו גם מפת החשיבה של התהליך איתה נפתח הספר ובה רשומים נושאים, קשרים והקשרים שהובילו ועלו במסעה, מהווים נקודת מוצא לתערוכה "אִם פַּעַם אַחַת" – תערוכה הצומחת מתוך ובהמשך לספר, ומציעה נקודת מבט שונה ומשתנה על ואל סיפורי המסע כמו גם אל ציור נוף ישראלי.

במהלך המעודד שבירה של דפוסים הרגליים ותבניות מוכרות גל-נור הופכת את עותקי ספר המסע – הכרוך בגווני ורוד ואדום המזוהים עם רבות מעבודותיה – לכתם צבע דינאמי במרחב הגלריה. ספרים אלה, דרכם ובתוכם היא מציירת סיפור על מסע שעובר בשוליים – במקומות הנמצאים קרוב לדרך המלך אך נותרים בצילה – הופכים קווי רישום המשתנים עם תנועת הקהל שלוקח, מדפדף, קורא, רוכש ומשנה בעצם פעולתו את הויזואליה של מרחב הגלריה. תמונת נוף מקומי בשינוי מתמיד, גם אם מינורי.

מסעה של אפרת גל-נור בדרכים בעקבות ספרו של עמוס קינן עתיר יופי אך רב אי נחת; סיפרה "הדרך לעין חרוד – מסע עכשווי" מנכיח באסתטיקה מרתקת ובו זמנית מטרידה מנעד רחב של שאלות חברתיות, תרבותיות ופוליטיות העולות בהתייחס לנוף המקומי; בתערוכה המלווה את השקת הספר היא מציגה מגוון של דרכים, מעקפים ורבדים באמצעותם היא מנכיחה נרטיבים  מקומיים, יוצרת תמונות מצב של "המקום הישראלי" ומספרת סיפורים אודותיו. אם פעם אחת…

 

 יום שבת, ה3.12 בשעה 12:00
***

גלריה BY5  תל אביב 

אודות העמותה

גלריית BY.5

כתב עת 1280

אמני העמותה

הרשמו לעמותהצרו קשר